Złącza do instalacji rurowej

Elementy złączne w przemyśle są nie mniej ważne niż maszyny i urządzenia. Nieprawidłowe połączenie rur będzie skutkowało wyciekiem płynów, brak kompensatora sprawi, że wszystko będzie drgać i niszczeć, a nawet zły klej lub silikon nie zapewni pełnej sprawności i stabilności. Złącza są zróżnicowane pod kątem ich wykorzystania.

Złącza SMS w mleczarstwie

nierdzewne złącza SMSZłącza mają określone wymiary, przeznaczenie, są z różnych tworzyw. Na przykład nierdzewne złącza SMS sprawdzą się w przemyśle mleczarskim i spożywczym. Stal nierdzewna pozwala na stały kontakt złącza z płynami różnego typu, bez ryzyka korozji, która zanieczyściłaby produkt. Złącze takie musi posiadać również specjalne atesty do kontaktu w żywnością. Muszą być nietoksyczne, nie wydzielać szkodliwych substancji podczas działania, a także ułatwiające zachowanie sterylnych warunków sanitarnych. Inne złącza oczywiście muszą mieć inne atrybuty. Złącza do hal produkcyjnych będą za to musiały być specjalnie wzmacniane. Te będą odporne na wysokie temperatury, na duże obciążenia, na drgania. Złącza robi się z grubych, metalowych części. Poza stalą nierdzewną wykorzystuje się także takie metale jak mosiądz, czy aluminium, można je łączyć z tworzywami sztucznymi. Trzeba zaznaczyć, że złącza składają się z dwóch części. Część SMS jest znana jako część żeńska, natomiast część DIN jest częścią męską. Tylko te dwie części połączone ze sobą można uznać za właściwie wykonane złącze. Warto to wiedzieć.

Złącza SMS i wiele innych to produkty profesjonalne, sprzedawane głównie w ilościach hurtowych. Jak potrzebuje się takich złączy w instalacji to kupuje się ich wiele, zawsze dobrze jest mieć zapas. Złącza nierdzewne stalowe to coś co można kupować zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych.

O autorze: Zuzanna Pakosińska