Wytrzymałe pokrywy do akwariów

Od dziecka mam w domu rybki akwariowe. Zaczynałam od niewielkiego trzydziestometrowego akwarium i kilku welonów. Miałam wtedy dziewięć lat i wyprosiłam akwarium i rybki na prezent urodzinowy. Od tamtej pory minęło już dużo czasu, a moja pasja nie znikła.

Profesjonalne pokrywy akwariowe

pokrywa do akwariumPrzeczytałam masę książek o akwarystyce, korzystam z forów internetowych dla akwarystów i uczę się na własnych błędach. Akwarium zmieniałam już trzy razy, zawsze na większe. Niedawno zakupiłam kolejne. Ma trzysta litrów. Postawię je na szafce, którą kupiłam wcześniej. Będę w niej trzymać pokarm dla rybek, wkłady do filtrów i wszelkie inne rzeczy związane z moim hobby. Nie kupiłam akwarium w zestawie. Wolę dokupywać wszystko oddzielnie. Zamówiłam już dobry filtr z wymiennym wkładem, grzałkę. Została mi do kupienia pokrywa do akwarium. Szukam profesjonalne pokrywy z otwieraną częścią, by móc karmić i doglądać rybki bez podnoszenia całej pokrywy. Musi mieć również wymienne oświetlenie zbliżone w barwie do światła dziennego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się już skompletować wszystkie potrzebne elementy i będę mogła zacząć migrację swoich rybek. Planuję również dokupić więcej gatunków. Moje akwaria zawsze były zróżnicowane gatunkowo. Jeden raz eksperymentowałam z gatunkami stadnymi takimi jak neonki czy bystrzyki. Po jakimś czasie jednak wróciłam do modelu wielogatunkowego. Takie akwarium bardziej mi odpowiada. Zajmuję się również rozmnażaniem rybek. Mój osiedlowy sklep zoologiczny chętnie je ode mnie kupuje.

Akwarystyką zajmuję się już ponad dwadzieścia lat. W tym czasie oczywiście nie uniknęłam błędów. Cały czas jednak poszerzam swoją wiedzę. Mam dużo książek o akwarystyce i atlasy ryb akwariowych. Nauczyłam się jak ważny jest odpowiedni sprzęt taki jak: filtry czy grzałki.

O autorze: Krzysztof Zatorski