Wesele w nowoczesnej sali w Pasłęku

Alicja pochodziła z Pasłęka, gdzie mieszkała cała jej rodzina. Poznaliśmy się w Bydgoszczy na studiach i byliśmy ze sobą już od kilku ładnych lat. Doszedłem do wniosku, że przyszedł najwyższy czas na założenie rodziny i oświadczyłem się Ali, a ona przyjęła pierścionek.

Uroczystość weselna zorganizowana w Pasłęku

wesela PasłękOczywiste było, że wesele musiało się odbyć w Pasłęku i tam właśnie chciałem znaleźć jakiś fajny lokal. Znałem tę miejscowość, bo nie raz tam byłem i miałem świadomość jakie lokale organizowały wesela Pasłęk był idealnym miejscem na taką uroczystość, ponieważ okolica była malownicza i był tam piękny kościół w stylu gotyckim. W nim właśnie miała odbyć się ceremonia zaślubin. Znalazłem bardzo nowoczesną salę, w której można było zorganizować wesele dla trzystu osób. Oczywiście nie przewidywaliśmy tylu gości, ale cieszyłem się, że sala w interesującym mnie terminie była wolna. Często w tym miejscu były organizowane wesela i dzięki temu pracownicy lokalu potrafili w pełni profesjonalnie obsłużyć każdą uroczystość tego typu. Wesele zaplanowane było na koniec sierpnia i zostało już tak naprawdę niewiele czasu. Musiałem jeszcze namówić Alę, żeby jak najszybciej wybrać menu na wesele, bo niektórzy goście nie jadali mięsa czerwonego, inni zaś nie jadali mięsa w ogóle. Alicja zgodziła się pojechać do Pasłęka wybrać menu mimo, iż dysponowała bardzo małą ilością wolnego czasu. Sala bardzo jej się podobała i cieszyła się, że właśnie w niej odbędzie się nasze wesele.

Garnitur ślubny pomógł wybierać mi brat, który jednocześnie pełnił funkcję mojego świadka. Alicja nie miała pojęcia jak będę wyglądał, ponieważ miała to być dla niej niespodzianka. Ja również nie widziałem jej w sukni ślubnej i byłem tym faktem bardzo podekscytowany.

O autorze: Teresa Kowal