Regały w magazynach laboratoriów

Laboratoria to miejsca, w których wykonywane są doświadczenia chemiczne, biologiczne, biochemiczne i inne. Każde takie miejsce musi posiadać odpowiedni magazyn, w którym przechowywane będą odczynniki, szkło laboratoryjne, mikroskopy, wagi i cała reszta niezbędnego sprzętu.

Wanzl w laboratorium?

wytrzymały wanzlWyposażenie magazynu to przede wszystkim regały, które pozwalają na uporządkowanie wszystkich rzeczy. W laboratoriach nie są zazwyczaj używane regały wysokiego składowania, ponieważ nie ma tam aż takiej ilości rzeczy, które trzeba by było przechowywać. Regały w takim miejscu jednak muszą spełniać szereg kryteriów. Między innymi muszą być odporne na działanie substancji chemicznych, nie ulegać korozji oraz być wytrzymałe. Najczęściej używanymi w laboratoriach są regały mago, które spełniają wszystkie te warunki, jednak są one bardzo duże i zazwyczaj nie mieszczą się one w magazynach małych laboratoriów. Kolejną firmą produkującą regały laboratoryjne jest wytrzymały wanzl. Regały produkowane przez tą firmę są bardzo dobre jakościowo i wytrzymałe, więc są często kupowane do magazynów laboratoryjnych. jednak nie są one aż tak wytrzymałe jak regały mago, chociaż również prezentują bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jedną z mniej znanych, ale równie dobrą firmą jest tegometall. Regały tej firmy są dobrze wykonane i solidne, dlatego często są kupowane do mniejszych laboratoriów, gdyż robią także regały na wymiar oraz dodatki specjalnie na życzenie klienta. Firma ta produkuje również półki na stoły laboratoryjne.

Jak widać, wyposażenie magazynu laboratorium w odpowiednie regały nie jest prostym zadaniem, ponieważ najczęściej trzeba dopasować regały do niewielkiego magazynu, a także zakupić takie regały, które będą wytrzymałe i odporne na substancje chemiczne, ponieważ zakupienie nieodpowiednich regałów zazwyczaj skutkuje ich zniszczeniem po krótkim czasie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać regały sprawdzonej firmy, której produkty mają odpowiednie certyfikaty, gdyż produkty bez certyfikatów szybko się niszczą.

O autorze: Ania Motylska