Ratowanie firmy może się opłacać

W dzisiejszych czasach nie opłaca się trzymać pieniędzy na lokatach czy tym bardziej rachunkach oszczędnościowych. Przy takiej stopie inflacji jaka jest należy pieniądze inwestować, żeby cały czas były w ruchu i na siebie zarabiały. Najlepiej inwestować w nieruchomości albo firmy. Oczywiście jeśli ma się na ten temat przynajmniej jako takie pojęcie. Ja miałam, dlatego postanowiłam zainwestować. 

Kupno firmy dla inwestycji 

chętnie kupię firmęPonieważ posiadałam już kilka nieruchomości postanowiłam, że tym razem zainwestuję w jakąś firmę. Wcale nie było to trudne. Wielu przedsiębiorców się teraz nie utrzymuje na rynku. Pewnie dlatego, że biorą się za prowadzenie firmy w branży o której nie mają pojęcia. Taki wysnułam wniosek po rozmowach z przedsiębiorcami, którzy rezygnowali z prowadzenia działalności gospodarczej. Jako, że nie chciałam powielać ich błędów z góry nastawiłam się na kupno firmy związanej z nieruchomościami. Jeden z przedsiębiorców wydawał się naprawdę zdesperowany. Chciał jak najszybciej pozbyć się firmy, która zszargała mu nerwy i stan portfela. Widziałam, że gdybym zaczęła się targować sprzedałby mi jeszcze swój interes nawet za bezcen, ale nie chciałam go wykorzystywać. Był wręcz zachwycony kiedy powiedziałam, że chętnie kupię firmę od niego. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów i dopełnieniu prawnych formalności uzgodniliśmy cenę, która wydawała mi się uczciwa dla obu stron. Taka cena jemu pozwoli stanąć na nogi, a mnie stać na restrukturyzację biznesu. 

Bardzo się cieszę, że moje pieniądze cały czas na siebie zarabiają. Widzę w tej firmie potencjał. Trzeba w nią tylko odpowiednio zainwestować. Teraz włożę w to dość sporo pieniędzy, ale po konsultacji z ekonomistami jestem pewna, że już za rok firma rozkręci się na tyle, że zwróci mi się koszt kupna i restrukturyzacji. 

O autorze: Sebastian