Podjęcie decyzji o budowie domu jednorodzinnego

Kilkanaście lat temu dziadek kupił mi działkę budowlaną w Łodzi. Wtedy jeszcze nie myślałem o własnym domu, ponieważ nie było mnie na to stać. Przez ostatnie kilka lat udało mi się podpisać wiele korzystnych kontraktów i budowa własnego domu stała się dla mnie jak najbardziej realna. 

Dom jednorodzinny wybudowany za gotówkę

budowa domu jednorodzinnego łódźZawsze unikałem wysokich kredytów i byłem zadowolony, że dom mogłem wybudować za gotówkę. Do znajomego, który projektował domy wybrałem się zaraz po tym, jak podjąłem decyzję o posiadaniu własnego domu. Długo się nad tym jednak zastanawiać nie musiałem, ponieważ moja żona miała takie samo zdanie na ten temat jak ja. Kiedy odebrałem gotowy projekt, to mogła się rozpocząć budowa domu jednorodzinnego Łódź znałem dość dobrze i dzięki temu wiedziałem, do jakiej firmy budowlanej się zgłosić. Zainteresowała mnie ta, która specjalizowała się w budowie domów jednorodzinnych i działa szybko. Dom zamierzałem wybudować za gotówkę i zależało mi, żeby wszystko zostało wykonane dość szybko. Do właściciela firmy zadzwoniłem od razu i umówiłem się z nim na spotkanie, ponieważ chciałem osobiście omówić warunki współpracy. Dom miał zostać wybudowany z najlepszych materiałów budowlanych, bo na tym mi zależało najbardziej. Dogadałem się i od razu przelałem pieniądze na konto firmy budowlanej, żeby możliwe było zakupienie materiałów do budowy domu. Zaznaczyłem jednak, że ona i drzwi wejściowe będę wybierał sam, ponieważ doskonale wiedziałem czego poszukiwałem.

Dzięki temu, że posiadałem gotówkę, to budowa domu jednorodzinnego wykonana została wręcz błyskawicznie. Zaraz po wakacjach mogłem się przeprowadzić. Urządzeniem domu zajęła się moja żona, która się na tym znała i miała doskonały gust. Świetnie się przy tym bawiła.

O autorze: Krzysztof Piątek