łączniki budowlane

Płaskowniki stalowe i łączniki budowlane

Szeroko rozumiane budownictwo wykorzystuje wiele elementów. Pustaki lub cegły łączone są za pomocą zapraw lub klejów. Ochronę przed wilgocią zapewniają substancje chemiczne, tworzące szczelne powłoki i znana od wielu lat papa. Są jednak sytuacje, kiedy trzeba połączyć dwa różne rodzaje materiału, jak na przykład drewno z murem.

Do czego służą łączniki budowlane?

łączniki budowlaneIdealnie przydają się wtedy praktyczne łączniki budowlane. Wykonane z odpowiedniej jakości stali, zapewniają trwałe i stabilne połączenie pustaka z więźbą. Dzięki temu znacząco przyspiesza się prace budowlane, a co za tym idzie, skraca czas realizacji inwestycji. Często tego rodzaju specjalne blaszki i kształtowniki posiada w swojej ofercie producent stojaków rowerowych. Zdarza się tez i tak, że same stojaki lub wieszaki wykorzystują odpowiednio dostosowane łączniki. Należy je pozbawić ostrych krawędzi i odpowiednio dostosować układ otworów montażowych. W ten sposób powstaje uniwersalny element, mający zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale i pomagający przechowywać choćby wspomniane rowery. Uzupełnieniem oferty może być zasuwa garażowa, która skutecznie i trwale zabezpieczy pomieszczenie przed dostępem osób postronnych. Może ona posiadać uchwyty na kłódkę, lub po prostu blokować drzwi od garażu. Każdy z tych elementów powinien mieć w swoim katalogu producent okuć budowlanych. Nie wymagają one zmiany procesów technologicznych albo przystosowywania produkcji. Łączniki albo elementy zamków mogą powstawać na tych samych stanowiskach i podlegać tym samym procesom obróbki czy wykończenia mogą tez powstawać z tego samego materiału.

Dzięki temu maleją koszty produkcji, następuje dywersyfikacja sprzedaży, co ma znaczący wpływ na stabilność działania firmy. Szeroka paleta produktowa z kolei przyczynia się do wzrostu przychodów.

O autorze: Krzysztof Piątek