Okrycie dla malucha

Będąc świeżo upieczoną mamą, często zadajemy sobie pytania o podstawową pielęgnację. Okazuje się, że nie wszystko jest takie oczywiste, przynajmniej na początku. Jednak na późniejszym etapie wiele rzeczy nam się rozjaśnia, jak chociażby to, w jaki sposób dobierać odpowiednią garderobę dla małego niemowlaka. Jak wiadomo, nie jest to takie proste.

W co ubrać niemowlę wiosną?

Kurtki wiosenne dla niemowlakaPierwsze powiewy wiosny powodują, że zaczynamy powoli pozbywać się zimowych ubrań na rzecz wiosennych. W przypadku dorosłych osób, nie ma z tym najmniejszego problemu. Jednak już wybierając odpowiednie ubranka dla niemowlaka, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Kurtki wiosenne dla niemowlaka powinny być przede wszystkim ciepłe. Jednak najlepiej zaopatrzyć się w takie, które nie będą zbyt grube, ponieważ w innym przypadku mogą bardzo mocno krępować ruchy. Jak wiadomo dla malucha oznaczało to by bardzo duży dyskomfort i nawet niechęć wychodzenia na spacerki. Dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób ubieramy niemowlaka, szczególnie takiego, który jeszcze nie umie chodzić i musi leżeć w wózku. Oczywiście do wyboru są różnego rodzaju kurtki, które są neutralne, dedykowane wyłącznie dla chłopców lub dziewczynek, czy też wyróżniają się ulubionymi postaciami z bajek. Wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla swojego niemowlaka, który również będzie zadowolony.

Chociaż z jednej strony taka kurtka powinna być ładna i dopasowana, nie możemy zapomnieć pod żadnym pozorem o jej właściwościach termicznych. Najlepiej, aby takie nakrycie wierzchnie doskonale chroniło przed wiatrem oraz zimnem. Niekoniecznie musi to być kurtka chroniąca przed deszczem, ponieważ w taką pogodę maluch najczęściej jest schowany w wózku.

O autorze: Teresa Kowal