Niełatwy wybór sali na wesele

Narzeczeństwo to piękny okres, który często i chętnie wspomina niemal każde małżeństwo. To czas, gdy deklaracja już padła, ale czujemy jeszcze pewną dozę wolności, przyjemnej swobody i lekkości związku. To jednak też czas pewnych konkretnych decyzji i przygotowania do tego najważniejszego dnia. Ta perspektywa przeraża niektóre pary.

Jak mądrze szukać sali na wesele?

sala na weseleNie dla wszystkich organizacja ślubu to przyjemność. Niektórzy zwyczajnie nie przepadają za organizowaniem czegokolwiek. Dodatkowo to bardzo ważny dzień, więc czujemy presję i pewną odpowiedzialność, aby wszystko było idealnie. Największym przedsięwzięciem, od którego praktycznie należy zacząć wszelkie przygotowania, jest wyszukanie miejsca na całe zdarzenie. Chodzi o to, aby nasza sala na wesele była dokładnie taka, jaką sobie wymyśliliśmy. To właśnie dlatego większość par zjeżdża województwo wzdłuż i wszerz, zanim trafi na to właściwe miejsce. Liczą się także terminy oraz ceny. Czasem wymarzona lokalizacja po prostu nie mieści się w naszym budżecie. Czasami łatwiej nieco dopuścić nasze idealne wyobrażenia. Najsensowniej ustalić kilka priorytetów – podstawowych wyznaczników, które są nie do zmiany i sala musi spełniać te kryteria, aby w ogóle była brana pod uwagę. Dopiero po uzyskaniu tych przyziemnych warunków, zwracajmy uwagę na magię miejsca, wygląd stołów czy kolor parkietu! Czasem tak trywialne szczegóły wpływają na odmowną decyzję przyszłej pary młodej. Podejdźmy do tej pierwszej ważnej wspólnej decyzji ze zdrowym rozsądkiem. Oczywiście zapewnijmy sobie komfort i spełnijmy swoje oczekiwania, ale niekoniecznie marzenia z dzieciństwa.

Wybór Sali weselnej pochłania zwykle sporo czasu i energii przyszłych małżonków. Czasem jednak warto twardo stąpać po ziemi i kierować się logicznym myśleniem przy podejmowaniu takiej decyzji. Zapewnijmy dobrą lokalizację, noclegi dla gości oraz pyszną kuchnię. Kolory obrusów czy kolor ścian nie wpłynie znacząco na powodzenie uroczystości.

O autorze: Joanna Pogoda