Najładniejsze kocięta brytyjskie

Sezon zimowy jest szczególnie ciężki dla bezpańskich zwierząt, gdyż nie każde jest w stanie przeżyć mrozy. Część kotów trafia do schronisk i jeżeli chcemy mieć kota w domu, to możemy go stamtąd  odebrać za darmo. 

Jak wygląda mały kotek brytyjski? 

kocięta brytyjskie krótkowłoseKoty biegające bezpańsko po ulicy, to najczęściej zwykłe mieszańce i dachowce, które znajdziemy w każdym mieście. Natomiast rasowe koty znajdziemy tylko w punktach hodowlanych. Kocięta brytyjskie krótkowłose są jedną z najpiękniejszych ras. Najczęściej mają futerko w szarym kolorze i piękne duże oczy w kolorze pomarańczowym, złotym, zielonym, lub najrzadziej spotykane niebieskie oczy. Są to bardzo łagodne zwierzęta, które uwielbiają zabawy z człowiekiem, bo są bardzo przyjaźnie do niego nastawione. Mają dość krępą budowę ciała, krótkie zaokrąglone łapki, długi puszysty ogon i całkiem dużą głowę lekko spłaszczoną. Ich wyraz pyszczka, aż się prosi o pogłaskanie. Są one bardzo troskliwe względem potomstwa i łagodne dla dzieci, dlatego z powodzeniem można go posiadać w domu mając małe dzieci, bo przyniesie im sporo radości. Kocięta poza właściwą karmą i przestrzenią do zabawy, nie potrzebują niczego więcej. W jednym miocie rodzi się najczęściej pięć małych kotków, które nie jest ciężko sprzedaż, gdyż chętnych na kotka z tej rasy nie brakuje. Mają one krótką, ale gęstą sierść wymagającą systematycznej pielęgnacji. Koty brytyjskie żyją najczęściej od dwunastu do piętnastu lat. Małe kotki bardzo szybko rosną i trzeba się przygotować, że będą się wiecznie domagały zabawy.

Koty brytyjskie szybko się uczą i najlepiej we wczesnych latach rozpocząć naukę korzystania z kuwety, aby zaoszczędzić sobie późniejszego stresu. Zakupu takiego kotka z pewnością nie pożałujemy, bo jest wyjątkowo słodkim zwierzątkiem. 

O autorze: lucynas