Kiedy regeneratory wtryskiwaczy mogą pomóc?

Większość płynnych środków czyszczących zawiera substancje chemiczne, które są zdolne do rozbijania różnych zanieczyszczeń i osadów, które zakłócają działanie wtryskiwacza paliwa. Substancje chemiczne, takie jak amina polibutenowa, które znajdują się w środkach czyszczących, mogą pomóc w czyszczeniu niektórych elementów silnika.

Jak działają regeneratory wtryskiwaczy?

regenerator wtryskiwaczyCzęści, które mogą być zregenerowanie przez wyczyszczenie to wtryskiwacze paliwa, gaźniki, czy też zawory dolotowe. Mogą również pomóc w przywracaniu utraconej wydajności silnika i pomagają obniżyć spalanie paliwa przez silnik. Substancja chemiczna, zwana polieteroaminą, może zapewnić dodatkowe korzyści. Regenerator wtryskiwaczy pomaga w oczyszczeniu komór spalania, zmniejszeniu stukania silnika, ale także w łagodzeniu problemów związanych z uruchamianiem zimnego silnika i usuwaniu szkodliwych osadów siarkowych z czujników gazu, w celu ich ochrony przed awarią. Wtryskiwacze paliwa dostarczają wysokociśnieniową mgiełkę paliwa do powietrza wlotowego, tworząc mieszankę wybuchową potrzebną do napędzenia pojazdu. Ponieważ osady gromadzą się na wtryskiwaczach paliwa, zaczynają one działać nieprawidłowo. Nawet jeśli wtryskiwacz nie jest całkowicie zatkany, wszelkie niedrożności przepływu paliwa spowoduje zmianę charakterystyki paliwa w silniku. Paliwo słabo wymieszane z powietrzem wlotowym ze względu na słabo płynący wtryskiwacz jest trudniejsze do zapalenia i spala się mniej wydajnie niż paliwo mieszane. Jest to główny problem spowodowany przez brudny wtryskiwacz paliwa. Ta trudna do zapłonu mieszanina paliwowa powoduje trudniejsze rozruchy, mniejszą moc, wyższe emisje szkodliwych spalin i słabo pracujący pojazd.

Aby przywrócić wtryskiwacze paliwa do ich maksymalnej wydajności i przywrócić działanie samochodu można skorzystać z regeneratorów wtryskiwaczy. Są to środki chemiczne przystosowane do samodzielnego użycia, co jest bardzo proste. Używając ich, istnieje duże prawdopodobieństwo przywrócenia ich działania.

O autorze: Sebastian