Kiedy należy się odszkodowanie po wypadku samochodowym?

 

Uczestnicy wypadków komunikacyjnych bardzo często jeszcze przez wiele miesięcy odczuwają skutki wypadków drogowych. Dlatego coraz popularniejsze są wnioski o odszkodowania i zadośćuczynienia, które w wielu przypadkach pozwalają na odbycie rehabilitacji w godnych warunkach i realnych terminach. Sprawdź jakie dokumenty musisz mieć, aby otrzymać pieniądze.

Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym

jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowymDodatkowe pieniądze niezbędne do powrotu do formy po wypadku wciąż dla wielu jest owiane tajemnicą.Chociaż prawo jest po stronie poszkodowanych, wiele osób zwyczajnie nie wie jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym aby móc uczestniczyć w rehabilitacji na godnym poziomie. Co więcej, takie odszkodowanie należy się nawet osobom podróżującym ze sprawcą wypadku. A nie jest to wcale takie trudne, jeśli wie się jakie dokumenty są potrzebne. Najważniejsze z nich to dane personalne sprawcy. Dodatkowo na miejscu trzeba spytać o numer polisy ubezpieczeniowej. W przypadku jeśli poszkodowany nie jest w stanie samodzielnie zebrać tych informacji, znajdzie je w notatce policyjnej sporządzonej przez funkcjonariuszy. Kolejnym etapem jest zgromadzenie wszelkich dokumentów potwierdzających wizyty lekarskie czy zakup leków i innych medykamentów, jak ortezy, pasy rehabilitacyjne czy usług medycznych, czyli masaży w gabinetach rehabilitacyjnych.

Jeśli poszkodowany czuje, że samodzielnie nie ma szans na starcie z wielką firmą ubezpieczeniową, wówczas może poszukać firmy, która się tym zajmuje. Pracownicy tego typu biur doskonale widzą jak napisać wniosek o wypłatę oraz jakie dokumenty załączyć, aby bez problemu otrzymać pieniądze. Ponadto ich wynagrodzenie często jest zależne od wypłaconej kwoty, a więc starają się, aby kwota była jak najwyższa.

O autorze: Paulina Niedźwiedzka