Ile kosztuje usuwanie pluskiew?

Pluskwy to owady pasożytnicze, które są najbardziej niebezpieczne, pośród tych, dla których możemy zostać żywicielem. Bowiem nawet komary, wszy i pchły razem wzięte, nie są w stanie poczynić w naszym organizmie takich szkód, jak własnie pluskwy.

Kto w Krakowie usunie pluskwy?

usuwanie pluskiew krakówW przypadku komarów kąsają nas jedynie samice, którym nasza krew jest niezbędna do wydania potomstwa. Natomiast jeśli chodzi o pluskwy, kąsają zarówno osobniki żeńskie, jak i męskie. W dodatku robią to kilkukrotnie. Jest to bardzo widoczne, albowiem po ich ugryzieniach zostają czerwone ślady, które mogą się goić nawet kilka tygodni. Najczęściej kąsają w okolice szyi, twarzy oraz ust, gdyż nakierowuje je wydychany przez nas dwutlenek węgla. Pluskwy mogą być nosicielami wielu groźnych chorób, w tym tych zakaźnych. Toteż ich ugryzienie może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, zwłaszcza dla osób starszych, których odporność zwykle nie stoi na najwyższym poziomie. Jeżeli zainteresowało nas usuwanie pluskiew Kraków jest dobrym miejscem, by znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Dlaczego? Ponieważ w naszym mieści działa kilkanaście firm dezynsekcyjnych o bardzo dobrej renomie. Działają one w systemie całodobowym przez siedem dni w tygodniu, a w ich zakresie leży nie tylko zwalczanie pluskiew, ale także innych owadów biegających i latających. Koszt usług dezynsekcyjnych jest kwestią umowną, ustalaną z reguły po zapoznaniu się z sytuacją. Zlecenia realizowane są najczęściej do dwóch godzin od zgłoszenia.

Co ciekawe, pluskwy, nazywane są po angielsku „bed bug”, co oznacza robaka żyjącego w łóżku, bądź łóżkowego robaka. I właśnie często jest tak, że pluskwy zamieszkują nasze łóżka lub jego bezpośrednie okolice. Są bowiem bardzo leniwe i lubią mieć żywiciela „pod ręką”.

O autorze: Zbigniew Zając