Gryzaki przydatne w okresie ząbkowania

Opuchnięte i zaczerwienione dziąsła to typowy objaw ząbkowania. Kiedy wyrzynają się pierwsze ząbki dziecko marudzi i płacze, jest wyjątkowo niespokojne, często towarzyszy temu także gorączka oraz nadmierne ślinienie i wkładanie do buzi wszystkiego, co tylko dziecko napotka na swojej drodze.

Odpowiednie gryzaki atrakcyjne dla każdego dziecka

jaki gryzak dla dziecka wybraćWkładanie wszystkiego do buzi to objaw szczególnie nasilony w okresie ząbkowania, jednak małe dzieci często mają tendencję do poznawania świata w ten właśnie sposób. Sprawia to, że należy zwracać szczególną uwagę na to, by maluch nie zrobił sobie krzywdy. Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców decyduje się na gryzaki, które są niezwykle atrakcyjną zabawką dla dziecka, a jednocześnie pomocą przy ząbkowaniu. Rodzice często stają przed dylematem, jaki gryzak dla dziecka wybrać. Warto zapoznać się z asortymentem danego sklepu i zwrócić uwagę na jakość produktu, zanim dokonamy zakupu. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki, które wykonane są z miękkiej tkaniny, jak kostki, a także książeczki. Służą one jako gryzak, a jednocześnie umożliwiają dziecku poznawanie świata i rozwój. Dbają o edukację dziecka oraz przynoszą ulgę nabrzmiałym dziąsłom. Doskonałym materiałem do produkcji gryzaków jest kauczuk naturalny, bowiem jest on antybakteryjny, trwały oraz bezpieczny. Jednak w sklepach dla niemowląt znajdziemy także różnego typu gryzaki, wykonane ze silikonu, wypełnione wodnym płynem, który można schłodzić w lodówce. Coraz rzadziej kupowane są gryzaki plastikowe, które mimo tego, że atrakcyjnym wizualnie, to często nie budzą zaufania rodziców.

Wybór odpowiedniego gryzaka dla dziecka często jest sporym problemem. Warto wybrać odpowiedni gryzak, bowiem jest on świetnym rozwiązaniem problemów z ząbkowaniem, a także sposobem na uśmierzenie bólu. Jednak decydując się na ciekawy wzór może on także z powodzeniem zastąpić zabawkę dla dziecka, bowiem wiele gryzaków jest kolorowych oraz niezwykle atrakcyjnych dla najmłodszych. 

O autorze: aniam