Energooszczędne lampy uliczne

Oświetlenie uliczne musi być mocne i niezawodne. jednak te dwa warunki musimy także połączyć z energooszczędnością. dlatego wiele firm odpowiedzialnych za montaż i wybór lampa ulicznych, decyduje się na instalację oświetlenia typu LED. jest ono niezwykle niezawodne, a także kilka razy mniej energochłonne od tradycyjnych, przestarzałych lamp ulicznych.

Jakie lampy LED montuje się na ulicy?

lampa uliczna ledPodstawowym powodem montażu lamp typu LED w przypadku oświetlenia ulicznego jest możliwość wykorzystania markowych diod LED. Tylko w tym przypadku lampa uliczna LED może być używana intensywnie, bez ryzyka zgaśnięcia lub migotania. Producenci lamp tego typu dbają także o to, ażeby mogły one być zastosowane we każdych warunkach pogodowych. markowe diody mogą zapewniać niezwykle wysoką skuteczność świecenia, sięgającą nawet 100lm/W. W wielu przypadkach obudowa lampy ulicznej jest zbudowana ze szkła hartowanego. Zwiększa to trwałość całej obudowy lampy, która jest dodatkowo niezwykle szczelna. Wiele lamp ulicznych jest także montowanych z wykorzystaniem wysokiej klasy korpusów, wykonanych ze specjalnej stali, zapewniającej trwałość lampy przez wiele lat. Duża ilość lamp może być także montowanych na specjalnych wysięgnikach, które umożliwiają idealne nakierowanie snopu światła. Lampy typu LED mogą generować zimne lub ciepłe światło, które może być dobierane indywidualnie.

Lampy montowane na ulicach mogą być używane przez wiele tysięcy godzin. Orientacyjny czas użytkowania określa tak zwana znamionowa trwałość lampy, która może wynosić kilkadziesiąt tysięcy godzin. Tak wysoka trwałość lampy może sprawiać, że jest ona w stanie pracować przez wiele lat, nie dając oznak zużycia. Duża część lamp jest użytkowana w miastach lub na terenach mniej zabudowanych.

O autorze: Zuzanna Pakosińska