Efektywne zwalczanie insektów

Wiosna oraz lato to czas gdy bardzo mocno dokuczają nam najróżniejsze insekty. Na wiosnę często stajemy się ofiarami hord wściekłych i głodnych komarów a z kolei w lecie dodatkowo pojawiają się kleszcze oraz bąki, których ugryzienie jest również bardzo nieprzyjemne. Jednak trzeba wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są pewne urządzenia, dzięki którym możemy skutecznie insekty zwalczać.

Nowoczesne metody zwalczania owadów

lampa owadobójcza na zewnątrzKomary potrafią niekiedy doprowadzać nas do niemalże białej gorączki. W szczególności irytujące są one wtedy gdy po zmroku znajdują się w naszej sypialni i czekają na to aż uśniemy by zacząć odżywiać się naszą krwią. Niektórzy stosują różne środki chemiczne, które mają za zadanie odstraszyć komary i sprawić by zaniechały ataków. Ze skutecznością takich środków bywa jednak różnie. Natomiast bardzo fajną sprawą może być stosowanie urządzenia jakim jest lampa owadobójcza na zewnątrz lub też możemy zaopatrzyć się  wersje przeznaczone do użytku domowego. Powieszenie takiej lampy na tarasie czy w salonie  może sprawić, że komary bardzo szybko zostaną wyeliminowane. Zasada działania takich lamp jest w zasadzie stosunkowo prosta. Działają one w taki sposób, że generują promieniowanie ultrafioletowe, którego zadaniem jest zachęcenie owadów do tego by przyleciały do światła. Natomiast przy tej lampie znajduje się specjalna kratka, która jest pod napięciem. Owady zostają więc rażone prądem i umierają wpadając do specjalnej tacki.

Na dzień dzisiejszy w sprzedaży dostępne są różne rodzaje lamp owadobójczych. Najbardziej popularne są oczywiście te, które zabijają owady przy użyciu prądu. Dostępne są jednak również i takie wersje, które posiadają specjalny lep do którego owady się przyklejają. Trzecim rodzajem są lampy owadobójcze wiatrakowe, które powodują zamknięcie owadów w specjalnej komorze.

O autorze: Krzysztof Piątek