Dokładne usuwanie subitu poprzez frezowanie

Powszednie wiadomo, że frezowanie jest sposobem obróbki technicznej jakiegoś materiału lub powierzchni. Istnieje wiele metod i sposobów frezowania. Wiele osób może przyznać, że frezowanie należy do przyjemnych, lecz pracochłonnych metod obróbki. Jednak frezowanie subitu do nich nie należy. Jest niebezpieczne i nieprzyjemne.

Drugi etap usuwania subitu, czyli frezowanie

frezowanie subituSubstancja jaką jest subit jest dla człowieka szkodliwa i niebezpieczna. Wywołuje wiele chrorób i może szczególnie szkodzić alergikom. Subit wykorzystywany bardzo często w latach 90-tych jako klej do podłóg na szczęście odchodzi do lamusa, a społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożenia, jakie niesie za sobą subit pod podłogami. Dlatego o szkodliwości subitu niewiele trzeba opowiadać. Wśród metod usuwania subitu można wyróżnić metodę mechaniczną i chemiczną. Do tej pierwszej należy szlifowanie, frezowanie i odkurzanie subitu. Frezowanie subitu należy do jednych z etapów jego usuwania. Etapem poprzedzającym frezowanie jest szlifowanie za pomocą profesjonalnego sprzętu. Jednak po szlifowaniu i późniejszym frezowaniu subitu następuje etap odkurzania w celu dokładnego usunięcia go z powierzchni, a następnie zutylizowania w odpowiedni sposób. Frezowanie subitu następuje za pomocą maszyny frezującej beton. A pracownik wykonujący frezowanie musi mieć odpowiedni strój i maskę, która zapobiega przedostawaniu się unoszącego się w powietrzu szkodliwego benzopirenu do górnych dróg oddechowych.

Samo szlifowanie subitu jest niewystarczającym sposobem na dokładne usunięcie go. Wobec tego frezowanie należy do istotnych metod właściwego i dokładnego usuwania subitu. Naklejanie podłogi na subit należy do zabiegów niebezpiecznych, dlatego warto zdecydować się na frezowanie podczas jego usuwania w mieszkaniach i powierzchniach użytkowych.

O autorze: Katarzyna Mikołowska