Długi czy krótki film z wesela?

Zawsze, kiedy decydujemy się na wynajęcie kamerzysty i sporządzenie odpowiedniego reportażu ślubnego to możemy zdecydować się na długość materiału. Najczęściej najwięcej osób decyduje się, aby film z wesela trwał maksymalnie 120 minut, ale możemy również zdecydować się na to, aby na filmie znalazło się znacznie więcej materiału i trwał on nawet 240 minut.

Czego oczekiwać od kamerzysty?

kamerzysta z KaliszaZawsze, kiedy decydujemy się na wybór kamerzysty weselnego, to na początek powinniśmy umówić się na osobiste spotkanie. Rozmawiając osobiście z osobą, która ma wykonać filmy z naszego ślubu oraz wesela będziemy mieli pewność, że jest to osoba miła oraz sympatyczna, która doskonale zna się na swojej pracy. Dobry kamerzysta z Kalisza przedstawi nam swoją wizję filmu, ale również możemy przedstawić swoje oczekiwania. Będziemy mieli wtedy pewność, że kamerzysta stworzy dla nas niesamowitą pamiątkę, która będzie niezapomniana na całe życie. Dokładnie powinniśmy wskazać kamerzyście, które ujęcia na filmie chcemy, aby zostały zarejestrowane. Niektóre pary młode decydują się tylko i wyłącznie na filmy ze ślubu oraz wesela, ale są również takie, które potrzebują na filmie mieć również ujęcia z przygotowań do ślubu oraz błogosławieństwa w domu panny młodej. Oczywiście wszystkie szczegóły, które omówimy z kamerzystą, powinniśmy również zapisać w stosownej umowie, aby w przyszłości uniknąć nieporozumień. Przy wyborze odpowiedniego kamerzysty warto zwrócić uwagę również, na jakim sprzęcie on pracuje.

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego kamerzysty, to możemy również porównać ceny różnych ofert dostępnych na rynku. Kamerzyście płacimy nie tylko za pracę wykonaną podczas uroczystości, ale również przy montażu filmu, który trwa nawet kilka tygodni. Możemy zatrudnić nawet dwóch kamerzystów, którzy wykonają znacznie więcej materiału filmowego.

O autorze: Sebastian