dj na wesele

Co wybrać – zespół czy DJ na wesele?

Wiele osób zastanawia się – czy na wesele warto jest skombinować zespół, czy DJa? Wybór jest dość prosty – DJ jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Nie przypominam sobie, bym w ostatnim czasie widział jakieś wesele, na którym nie byłoby DJa.

Czy DJ na wesele to dobry wybór?

dj na weseleJego plusy względem zespołu można mnożyć i mnożyć. Przede wszystkim koszt – ostateczna cena wychodzi znacznie taniej, jeśli nie zespół, a DJ wesele obsługuje. W końcu jest to tylko jeden człowiek, któremu co prawda płacimy wówczas więcej niż jednemu członkowi zespołu, ale ostateczna cena i tak jest znacznie mniejsza. Zespół nie może wykonać każdego utworu, jakiego chcieliby państwo młodzi czy goście, tymczasem DJ może puścić z głośników praktycznie wszystko, na co tylko będzie miał ochotę. Jeśli zobaczy, że jego repertuar, który przygotować nie działa, może spróbować czegoś innego. Jeśli zaś zespół przygotuje sobie kilka utworów z zamiarem ich wykonania, to ciężko będzie im zmienić wszytko o sto osiemdziesiąt stopni dlatego, że muzyka nie podoba się zgromadzonym. Dobry DJ na wesele ma przygotowane w zanadrzu kilka playlist, i w zależności od tego z jakiego rodzaju ludźmi przyjdzie mu współpracować, będzie mógł to dopasować dokładnie tak, jakby tego chcieli odbiorcy. Do tego każdy DJ zna listę piosenek, przy których bawi się każdy – może puszczać to niemal w ciemno wiedząc, że na pewno rozrusza to każdego. Moje wesele w Bydgoszczy obsługiwał właśnie rewelacyjny dj z Bydgoszczy, i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Zachowywał się kulturalnie i sympatycznie, wiedział wszystko na temat gustów muzycznych jakie mogą posiadać goście weselni i dopasować to tak, że cała sala tańczyła i śpiewała.

Wielu znajomych, którzy później organizowali swoje wesela pytali mnie o jakiś numer kontaktowy do tamtego DJa, bo również byli nim zachwyceni. To chyba porządny argument, prawda?

O autorze: Renata Koło