Ceramiczne promienniki podczerwieni

 

Ogrzewanie często kojarzone jest z bardzo dużymi wydatkami. Trzeba jednak podkreślić, że wcale tak nie musi być. Dzięki nowoczesnym urządzeniom grzewczym możliwe jest ogrzewanie naszym domów nie tylko skutecznie ale również i bardzo tanio. Jedną z najlepszych metod jest stosowanie promienników emitujących fale podczerwieni. Urządzenia te występują w różnych wersjach.

Nowoczesne promienniki na podczerwień

promiennik ceramicznyPodczerwień jest kojarzona najczęściej z branżą elektroniczną. Stosujemy ją przykładowo wówczas gdy zmieniamy kanały w naszej telewizji. Jednak warto też wiedzieć o tym, że fale podczerwieni mogą bardzo skutecznie ogrzewać nasze ciała. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularność zaczął zyskiwać promiennik ceramiczny, który właśnie takie fale podczerwieni emituje bardzo intensywnie. Kluczowym elementem składowych wspomnianych promienników na podczerwień jest płyta ceramiczna. Jest ona podgrzewana do temperatury dochodzącej nawet do 1000 stopniu Celsjusza. Po takim podgrzaniu zaczyna się emisja fal podczerwieni. Dzięki specjalnym reflektorom możliwe jest ukierunkowanie strumienia ciepła w takim kierunku jaki najbardziej nam odpowiada. Koszty związane z korzystaniem z takich promienników są bardzo małe w porównaniu z kosztami ogrzewania domów metodami tradycyjnymi. Promienniki zostały bowiem zaprojektowane w taki sposób by zużywały jak najmniejszą ilość energii elektrycznej.

Od dłuższego czasu w sprzedaży dostępne są również promienniki gazowe. Sprzęt ten wykorzystywany jest przede wszystkim do ogrzewania różnych obiektów przemysłowych o dużej powierzchni. W takich promiennikach dochodzi jednak to, że wydzielany jest dwutlenek węgla. W związku z tym nie powinno się takich urządzeń stosować w pomieszczeniach małych i zamkniętych.

 

O autorze: Natalia Pszczyk