Cena zabiegu cyklinowania parkietu

W wielu polskich mieszkaniach standardowo podłogę tworzą klepki parkietowe. Zaletą parkietu jest jego estetyczny wygląd, wadą szybkie jego zużytkowanie. Żeby poprawić jego estetykę, można pokusić się o wykonanie zabiegu cyklinowania, którego cena jest uzależniona od metrażu naszego mieszkania i stanu parkietu.

Jaka jest cena za wykonanie cyklinowania parkietu?

cyklinowanie bydgoszcz cenaParkiet to starannie ułożone niewielkie drewniane klepki, które dodają niezwykłego urokowi wnętrzom naszego mieszkania. Niestety, po czasie wieloletniej eksploatacji niszczeją i matowieją. Szkodzi im przede wszystkim poruszanie się po nim w butach na wysokim obcasie oraz stawianie ciężkich mebli. Jeżeli nie jesteśmy już zadowoleni z wyglądu naszego parkietu, którego wierzchnia warstwa utraciła dawny blask, możemy zamówić usługę cyklinowania, czyli odnowy parkietów. Jest to usługa wieloetapowa, gdzie najpierw za pomocą specjalnej cykliniarki zdziera się wierzchnią warstwę, a następnie na całą powierzchnię wylewa się specjalną substancję mocującą. Następnie parkiet zostaje finalnie oszlifowany ze wszelkiego pyłu, co sprawia, że podłoga staje się wyjątkowo lśniąca i jednolita oraz odzyskuje swój dawny kolor. Na terenie całej Polski działają takie firmy, także mieszkańcy Bydgoszczy mogą znaleźć szeroką bazę takich firm. Wystarczy tylko, że poszukamy takich firm w ogłoszeniach pod hasłem cyklinowanie Bydgoszcz cena za usługi takich firm zależy przede wszystkim od metrażu naszego mieszkania i od stopnia zniszczenia parkietu. Niektóre parkiety nie nadają się do renowacji i wtedy zaleca się zdjęcie parkietu i położenie nowego. Są to jednak przypadki bardzo odosobnione, z reguły na bardzo zniszczony parkiet wlewa się więcej kleju spajającego i mocniej się szafuje wierzchnią warstwę. Proces ten nie jest czasochłonny, ale wymaga od domownika usunięcia wszystkich elementów stojących w mieszkaniu.

Cena za cyklinowanie parkietu zależy przede wszystkim od stopnia jego zniszczenia i metrażu naszego mieszkania. Zależnie od wyglądu naszego parkietu odpowiednie firmy dobierają odpowiednie metody cyklinowania. Jest to proces, który składa się z wielu etapów.

O autorze: Łukasz