Błyszczące fronty w nowoczesnej kuchni

Moda, jak chodzi o wnętrza, w ostatnich latach nie zmienia się już tak dynamicznie, jak kiedyś. Trendy zahaczają bowiem o różne style, z których każdy może wybrać taki, jaki mu najbardziej odpowiada. Projektanci wnętrz wręcz sugerują, żeby kierować się indywidualnym gustem i kreatywnością, a nie tym, co akurat jest promowane gdzieś w mediach. 

Lakierowane szafki w kuchni

fronty lakierowaneWiele osób kupując nowe mieszkanie lub remontując stare, chce, żeby wnętrza były jak najbardziej atrakcyjne. Wiele osób próbuje szukać informacji o obowiązujących trendach, jednak okazuje się, że moda w aranżacjach wnętrz obecnie nie jest jednoznaczna. Do wyboru mamy bowiem mnóstwo różnych stylów. Przy ich wyborze warto więc sugerować się przede wszystkim naszym gustem. Od jakiegoś czasu, jednak, pojawiają się pewne dominujące style, które stosowane są na przykład w kuchniach. Zamawiając meble kuchenne, bardzo dużo osób decyduje się na fronty lakierowane, które nadają kuchni bardzo nowoczesny charakter. Błyszczące szafki optycznie powiększają przestrzeń, gdyż pełnią rolę lustra. Im ciemniejsza jest płyta, którą pokrywa się błyszczącym lakierem, tym mocniej odbija przestrzeń dookoła. Lakierowane fronty najlepiej prezentują się w minimalistycznych kuchniach. Najczęściej wybierana kolorystyka do takich nowoczesnych kuchni opiera się na jasnych kolorach. Dominują białe fronty, jednak nie brakuje osób, które decydują się na ciemniejsze, bardziej intensywne kolory. 

Urządzając nasze domy czy mieszkania często sugerujemy się modą, które w przypadku aranżacji często bywa dosyć rozmyta. Warto więc poszukać czegoś, co po prostu nam się podoba. Nadal, na przykład, obowiązuje zasada minimalizmu. Stosuje się ją w nowoczesnych kuchniach, w których najczęściej możemy spotkać szafki z lakierowanymi frontami.

O autorze: Bartosz Zalewski