Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Odkąd niedziele stały się dniami wolnymi od handlu, wiele rodzin w szczególności z dziećmi, spędza je w gronie rodzinnym często aktywnie poza domem. Jeśli tylko pogoda za oknem sprzyja zwiedzaniu to wyruszamy na przejażdżki rowerowe lub chociaż spacerujemy w miejskich parkach. W okresie zimowym wyruszamy na narty bądź na sanki, a w lato jeździmy na baseny lub zwiedzamy miasto.

Ciekawe miejsca we Wrocławiu

gdzie pojechać w niedzielę wrocławWiele turystów przyjeżdżających do Wrocławia na weekend ma wiele atrakcji, które warto zwiedzić. Zastanawiając się gdzie pojechać w niedzielę Wrocław ma wiele pięknych miejsc do odwiedzenia. Największą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest wrocławskie ZOO. Ogrom gatunków zwierząt, wiele hektarów powierzchni zachęcają do zwiedzania od wiosny do jesieni. Można trafić także na porę karmienia różnych zwierzątek oraz zobaczyć je z bliska. Rynek we Wrocławiu z bogatą bazą gastronomiczną również przyciąga rzecze turystów do samego centrum Wrocławia. Dodatkowo most Tumski, na którym zakochani przywieszają kłódki ze swoimi imionami także przyciąga spacerowiczów. Kolejną atrakcją tym razem dla dzieci jest szukanie wrocławskich krasnali, które są umieszczone w różnych miejscach miasta. Na specjalnej mapce, którą można nabyć w sklepikach z pamiątkami, zaznaczają dzieci krasnale, które już znalazły. Zabawa w szukanie krasnali jest atrakcją dla całej rodziny. Tak spędzona niedziela na pewno zaliczy się do udanych.

Każdy czas spędzony w gronie rodzinnym jest najlepszym czasem dla wszystkich. Czy to będzie niedzielny obiad w restauracji, wyjście do ZOO, kina lub spacer po lesie, to już jest mniej istotne. Najważniejsze, że jest to czas poświęcany bliskim. Atrakcje turystyczne Wrocławia oraz bogata baza noclegowa przyciągają do miasta rzesze turystów.

O autorze: Katarzyna Mikołowska