Artykuły dla niemowląt

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny zawsze wywraca do góry nogami życie rodziców. Jeszcze zanim maluch się urodzi, mama kompletuje niezbędną wyprawkę, w której znajdują się wszystkie produkty, które będą przydatne przez pierwsze miesiące życia. 

Których artykułów nie warto kupować dla niemowląt? 

artykuły niemowlęceKupując rzeczy dla maluszków, trzeba szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo, gdyż noworodki i niemowlęta są jeszcze kompletnie nieświadome zagrożeń jakie na nie czyhają. Podstawowe artykuły niemowlęce, to przede wszystkim łóżeczko z całym wyposażeniem. Konieczny jest twardy materac, miękka bawełniana pościel oraz osłonki na szczebelki, aby maluch się o nie nie uderzał w trakcie snu. Wielu rodziców kupuje także specjalne karuzele z pozytywką, które się wiesza nad głową maluszka. Przyda się też kokon, czyli mały materacyk z podwyższonymi brzegami, do którego można dziecko wkładać, aby czuło się bezpiecznie kiedy leży samo w łóżeczku, na dywanie, czy na łóżku rodziców. Bardzo ważny jest zestaw kąpielowy, ponieważ już od pierwszych dni życia maluszka trzeba kąpać. Jego zawartość stanowi wanienka, stelaż, ręcznik, szczotka lub grzebień do włosów, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami i ewentualna wkładka do kąpieli. Artykułów dla niemowląt jest sporo, ale nie trzeba ich wszystkich kupować. Jeżeli nie planujemy karmić dziecka piersią, to koniecznie trzeba kupić butelki ze smoczkami i najlepiej wyparzarkę i podgrzewacz do nich. Już dla starszych niemowląt, potrzebne będą plastikowe naczynia i sztućce. 

Dzieci bardzo szybko rosną i niemowlętami są tylko do czasu kiedy nie skończą dwunastu miesięcy, więc nie ma sensu kupować wielu artykułów. Najważniejsze żeby mieć przynajmniej dwa smoczki do stosowanie na zmianę w momentach kryzysowych. 

O autorze: Łukasz